اخبار روزاسلایدرفرهنگ و هنر

تصور شتری از ایران
ارمنستان؛ خیلی دور، خیلی نزدیک

ارمنستان؛ خیلی دور، خیلی نزدیک.

 

ارمون آنلاین: «تعجب‌آور است در ارمنستانی که در همسایگی ایران است و اشتراکات فرهنگی زیادی با آن وجود دارد، گاهی که نام ایران می‌آید تصور می‌کنند هنوز در کشور ما با شتر رفت و آمد می‌شود!».

این جملات را رایزن فرهنگی ایران در ارمنستان در گفتگو با ایسنا عنوان کرده است که بیانگر ناشناخته بودن ایران در کشوری است که در همسایگی آن قرار دارد.

کشور ارمنستان با توجه به نزدیکی فرهنگی و جغرافیایی که با ایران دارد از جمله کشورهای بازار هدف گردشگری محسوب می‌شود.

همکاری‌های ایران و ارمنستان در بخش‌های اقتصادی و فرهنگی روز به روز افزایش می‌یابد و هم اکنون دو کشور در جهت توسعه همکاری‌های گردشگری و حل مشکلات در این حوزه تلاش می‌کنند، اما واقعیت این است که میزان گردشگران ایرانی به ارمنستان با میزان گردشگران ارمنی به ایران قابل مقایسه نیست.

مسئولان گردشگری این کشور می‌گویند ارمنستانی‌ها اطلاعات کمی درباره جاذبه‌های گردشگری، آداب و رسوم و گردشگری سلامت ایران دارند.

برای توسعه همکاری‌های دو جانبه گردشگری و بازگشت سرمایه‌ای که از طریق گردشگران ایرانی روانه ارمنستان می‌شود، مسئولان و فعالان گردشگری کشورمان باید به طور جدی در جهت جذب گردشگران ارمنی به ایران و توسعه همکاری با مراکز گردشگری ارمنستان تلاش کنند و در گام نخست ایران را به ارمنی‌ها بشناسانند.

برگزاری نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های گردشگری مشترک، برپایی دیدارهای مستمر مدیران تورهای دو کشور، حضور در شبکه‌های اجتماعی محبوب این کشور و انتشار بروشورهای تبلیغاتی به زبان ارمنی می‌تواند در معرفی گردشگری ایران نقش موثری ایفا کند.

نمایشگاه بین‌المللی ارمنستان در شهر ایروان که از سال ۱۹۶۷ هر ساله برگزار می‌شود، یکی از معروف‌ترین و بزرگ‌ترین مراکز نمایشگاهی این کشور است.

این نمایشگاه هزاران بازدیدکننده از سراسر جهان را به خود جذب می‌کند و فرصتی ایده‌آل برای معرفی صنعت گردشگری و صنایع دستی ایران است.

امسال نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته ایروان از ۳۰ شهریور تا یکم مهرماه در مرکز اکسپو مرگلین (ایروان اکسپو سنتر) برگزار می‌شود.

پاویون ایران در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته ایروان به همت شرکت آوای موفق ایرانیان (نماینده انحصاری نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته ارمنستان) برپا می‌شود.

 

 

 

 

منبع: عصر میزبان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا