اخبار روزاسلایدرچند رسانه‌ایگردشگری

موزه دریایی در جوار کشتیِ در حال نابودی

ارمون آنلاین: کشتی یونانی کیش که نماد گردشگری جزیره محسوب می‌شود در حال نابودی است اما با این وجود معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش از احداث موزه دریایی در محدوده کشتی یونانی خبر داده است.

مهدی ادیبان ضمن اشاره به نقطه اتصال تاریخ دریانوردی در کیش به کشتی یونانی، اظهار کرد: این جنبه تاریخی در کنار احداث موزه دریانوردی، قطع یقین جذابیت ویژه‌ای برای گردشگران خواهد داشت.

وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی انجام شده، در این موزه دریایی سنت‌های دیرینه جزیره کیش در رابطه با شناورهای دریایی، اشیا، موسیقی، جنگ‌های رخ داده در آبراه‌های دریایی و شخصیت‌های دریانوردی ایران با محوریت خلیج فارس به دید عموم خواهد رسید.

وی همچنین تولید داستان «کشتی یونانی» را موثر در افزایش جاذبه گردشگری آن دانست و اضافه کرد: متاسفانه شرایط این کشتی و آهن به کار گرفته شده در احداث آن سبب شده که عملا احیای این اثر گردشگری نا ممکن شود؛ اما ما در تلاش برای ایجاد یک سازه جذاب و مشابه در اطراف آن هستیم.

ادیبان با بیان اینکه از ایده‌های جذاب برای حفظ و بهره برداری از کشتی یونانی استقبال می‌کنیم، گفت: شرکت‌های دانش بنیان فعال در صنعت گردشگری، ایده‌های خود در رابطه با حفظ کشتی یونانی به عنوان یک نماد در منطقه را ارائه دهند.

 

 

 

 

 

منبع: عصر میزبان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا